wesela-sluby.rzeszow.pl - Idealne fotografie ślubne

"WIDEO ŚLUBNE"


Piękne i niepowtarzalne zdjęcia ślubne to chyba marzenie każdej Młodej Pary, bo chyba nie ma wesela na którym nie znalazłby się fotograf. Czasem nawet w ramach cięcia kosztów rezygnuje się z kamerzysty ale posada fotografa zawsze jest obsadzona. Pytanie czy dokonaliśmy właściwego wyboru? Czym się kierować by oglądać zdjęcia ślubne z przyjemnością, tak aby wzbudzały miłe wspomnienia tego wyjątkowego dnia?

 

 

Jest kilka czynników na które warto zwrócić uwagę, przede wszystkim wybieramy fotografa, którego styl najbardziej nam odpowiada. Wymaga to poświęcenia trochę czasu na obejrzenie wielu propozycji i efektów pracy naszych kandydatów. Ale po zapoznaniu się z wieloma portfolio można zauważyć, że każdy fotograf wykonuje zdjęcia w swoim określonym stylu a my musimy wybrać, ten który najbardziej przypadnie nam do gustu. Niektórzy preferują zdjęcia nowatorskie inni z kolei w stylu retro. W przypadku zdjęć z pleneru fotograf powinien zaoferować nam kilka propozycji do wyboru lub też dostosować się do naszych propozycji.

 

 

Szczególną uwagę zwróćmy na zdjęcia z samej ceremonii i uroczystości, czy fotograf potrafi uchwycić
odpowiedni moment. To właśnie te zdjęcia powinny wskazać nam dobrego fachowca bo w końcu ujęć
z kościoła nie można powtórzyć czy wyreżyserować – to fotograf ma jedną szansę na ich wykonanie
i powinien odnaleźć się w odpowiednim miejscu i czasie. Warto tez zwrócić uwagę na jakość fotografii i stopień ich korekty komputerowej. Dobry fotograf potrafi zrobić zdjęcia, których nie trzeba szczególnie poprawiać i upiększać . Poza tym nadmiar obróbki sprawia, że zdjęcia a także osoby na nich znajdujące staja się nierealne.


Kolejnym wskaźnikiem dobrego fachowca jest różnorodność zdjęć. Na pewno znamy na pamięć standardowe zdjęcia z większości plenerów, na których każda para małżeńska przybiera takie same pozy. Przeglądając kolejne portfolia zwróćmy uwagę czy autor zdjęć stosuje nowe, ciekawe rozwiązania a także czy miejsca w których organizuje sesje zdjęciowe są niepowtarzalne.
Jest jeszcze jeden aspekt, który zdecydowanie wpływa na wybór fotografa – cena. Zasadniczo kierując się zasadą im droższy tym lepszy powinniśmy być zadowolenie, ale nie zawsze można sobie pozwolić na fachowca z górnej półki. Na szczęście na rynku jest tak wiele osób oferujących usługi fotograficzne, że można spokojnie wybierać i zawsze znaleźć coś dla siebie. Najważniejsze aby gruntownie sprawdzić oferty, które spełniają nasze oczekiwania. Czasem warto poszerzyć krąg poszukiwań, gdyż w różnych rejonach Polski ceny kształtują się inaczej a jest wielu fotografów, którzy zgodzą się pokonać trochę więcej kilometrów aby wykonać zdjęcia w nowym otoczeniu.


A na koniec ostatnia wskazówka, dla większości dość oczywista ale warto przypomnieć –decydując się na fotografa a także i w każdej innej kwestii związanej z weselem, sprawdźmy opinie o naszym fachowcu. Jest wiele serwisów weselnych na których narzeczeni i osoby już po ślubie wymieniają się swoimi spostrzeżeniami na temat fotografów, kamerzystów czy kapel weselnych. Wiadomo, że każdy reklamuje się od najlepszej strony a takie prywatne uwagi, osób które korzystały już z usług naszych kandydatów mogą niekiedy uratować nas od podjęcia złej decyzji, która niewątpliwie będzie miała wpływ na najważniejszy dla nas dzień w życiu.

 

 

Zobacz również:

 
  • auta-śluby 
  • Kwiaciarnia A.Horak 
  • QUATRO WIDEOFILMOWANIE 
  • ZESPÓŁ NA WESELE ODŁAM 
  • -KA-JA-BAND- 
  • Event-Bar 
PARTNERZY:
Katalog stron

Katalog firm

Spis firm