wesela-sluby.rzeszow.pl - Oprawa muzyczna wesela

"OPRAWA MUZYCZNA"


Nie od dziś wiadomo, że podstawą dobrej zabawy na weselu jest odpowiednia oprawa muzyczna zazwyczaj wiążąca się z zatrudnieniem zespołu. Jednak jak to w życiu bywa, wszystko zależy czego oczekują Państwo Młodzi i na co mogą sobie pozwolić. Jest jeszcze jedna kwestia, którą powinniśmy wziąć pod uwagę – wybrać to co podoba się narzeczonym, czy to co odpowiadałoby naszym gościom? Najlepszy byłby kompromis, ale pamiętajmy, że wesele urządzamy by bawić się wspólnie z naszymi bliskimi.

 

Istnieją dwie alternatywy Dj albo kapela – obie mają swoje zalety i wady.

 

 

Podstawą kwestią różniącą nasze alternatywy są koszty. Zdecydowanie tańszym rozwiązaniem jest wynajęcie Dj-a, ten wydatek nie obciąży znacznie budżetu weselnego. Ponadto zawsze możemy liczyć na oryginalne wykonanie wszystkich utworów jakie chcieliśmy usłyszeć . Pytanie tylko czy Dj sprawdzi się jako wodzirej naszej imprezy. Decydując się na Dj-a wypadałoby sprawdzić czy ma doświadczenie w branży weselnej, bo dobry Dj na dyskotece niekoniecznie oznacza dobrego wodzireja wesela, gdzie charakter zabawy jest całkiem inny i trzeba się wykazać umiejętnościami poprowadzenia imprezy. Warto też zwrócić uwagę jakich gości będzie najwięcej na weselu, osoby starsze zdecydowanie preferują zabawę przy zespołach z kolei młodzież przychylniej patrzy na zabawę z Dj-em.

 

Druga alternatywą jest wynajęcie zespołu muzycznego a dla niektórych jeśli ma być dobra zabawa jest to jedyny wybór. Jeśli przełkniemy koszty jakie musimy ponieść w związku z tym wyborem, pozostaje tylko wybrać najlepszy możliwy zespół dostępny w naszym terminie. Tutaj decyzje należy podejmować ze sporym wyprzedzeniem, gdyż najlepsi mają dość zapełniony terminarz. Ale skąd wiadomo która kapela zapewni wspaniałą rozrywkę na naszym weselu?

 

Najlepszym sposobem jest udział w imprezach, na których grają zespoły. Osobiście możemy się przekonać jak się prezentują, jaki maja repertuar, czy potrafią poderwać gości do tańca oraz czy nie mają jakiś ukrytych niedociągnięć. Zwracajmy uwagę na to jak długo grają i ile trwają przerwy, jest to dość ważny czynnik, który potrafi zepsuć dobrą zabawę. Jeśli taki zespół przejdzie naszą wstępną weryfikację, należy przystąpić do omawiania szczegółów. Ważne aby ustalić utwory na pierwszy taniec i ewentualne podziękowania dla rodziców czy świadków, oraz umówić się co do oczepin. Przed podpisaniem umowy zwróćmy uwagę na czas wykonywania usługi, gdyż często zespoły grają do 2-3 godziny a późniejsze granie wiąże się z dodatkową opłatą.
Bez względu na to czy zdecydujemy się na Dj-a czy zespół, ważne aby wybrać profesjonalistów w tej dziedzinie. Internet jest ogromnym źródłem wiedzy i opinii, tak więc szukajmy i sprawdzajmy recenzje o naszych kandydatach, by wybrać najlepszą dla nas ofertę.

 

 

Zobacz również:

 
  • KJaworz 
  • Aristos Live Band 
  • Kreatywna fotografia ślub 
  • DJ Grzesiek 
  • Zespół Tornado 
  • zespól muzyczny EVERGREEN 
PARTNERZY:
Katalog stron

Katalog firm

Spis firm