wesela-sluby.rzeszow.pl - Wybór sali weselnej

"WYBÓR SALI WESELNEJ"


Wybór sali weselnej nie jest wcale prostą decyzją. To właśnie tam spędzimy z naszymi gośćmi najwięcej czasu tego wyjątkowego dnia, dlatego przed podjęciem decyzji należy się dobrze się zastanowić i przeanalizować wszystkie dostępne opcje. W zasadzie najprostszym rozwiązaniem jest wybranie miejsca, które podoba się Państwu młodym, jednak w praktyce jest to bardziej złożony problem.


Przed rozpoczęciem poszukiwań powinno się zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, które mają wpływ
na naszą decyzję. Przede wszystkim jaki budżet jesteśmy w stanie przeznaczyć na ten cel, gdy jest on
nieograniczony wesele możemy wyprawić gdzie nam się zamarzy. Jednak w większości przypadków
jesteśmy zmuszeni do określenia pewnego pułapu cenowego. Dodatkowo w większości miejsc do tego
przeznaczonych catering wliczony jest w cenę usługi, tak więc w sumie zapłata za wynajęcie lokalu sprowadza
się do największego wydatku weselnego.


Jeśli już wiemy na ile możemy sobie pozwolić, szukamy miejsca, które będzie dostępne w wybranym terminie oraz pomieści naszych gości. Problemem mogą być przyjęcia planowane na dużą liczbę weselników, gdyż nie każdy lokal jest do tego przystosowany. Właściciel lokalu zazwyczaj jest gotów rozmieścić gości odpowiednio do ich liczby, pamiętajmy jednak by nie było to upychanie na siłę, bo na pewno nikt nie lubi siedzieć ściśnięty podczas posiłków lub obijać się o innych ludzi podczas zabawy. W tym przypadku należy zwrócić uwagę a raczej zdecydować jakie rozmieszczenie sal bardziej nam odpowiada. Czy wolimy gdy część w której spożywamy posiłki jest połączona z sala taneczną a goście zawsze mają blisko do parkietu, lub też gdy jest to osobna sala, gdzie wracamy by odpocząć po długich hulankach. Tak naprawdę jest to indywidualna sprawa organizujących wesele, aczkolwiek ważny aspekt, na podstawie którego przyszli małżonkowie wybierają lub odrzucają oferty lokalów.


Kolejnym ważnym czynnikiem w kwestii wyboru sali weselnej jest lokalizacja. Jeśli zdecydujemy się na lokal znajdujący się daleko od miejsca zamieszkania Państwa młodych, musimy się liczyć z kosztami transportu dla naszych gości a także zapewnieniem im noclegu. Na szczęście większość lokali specjalizujących się w organizacji wesel oferuje noclegi dla weselników, a dla nowożeńców apartament.


Gdy już wybierzemy miejsce naszego wesela pamiętajmy o podpisaniu umowy oraz uzgodnieniu wszystkich szczegółów. Zazwyczaj podczas takiej rezerwacji właściciel lokalu pobiera bezzwrotną zaliczkę(ok. 1000zł) oraz określa cenę, jaka będzie liczona od każdej osoby dorosłej oraz dzieci. Ceny te wahają się w zależności od wybranego standardu oraz menu. Należy ustalić także jakie usługi wchodzą w skład podanej kwoty. Często takie dodatki jak: dekoracja sali i stołów, kwiaty czy ozdobne pokrowce na krzesła doliczane są osobno do ustalonej ceny.

 

 

Zobacz również:

 
  • FotowideofilmRzeszów 
  • Zespół LAWERS 
  • Zespół Muzyczny Lawa 
  • DJ na wesele Lublin 
  • Dom Weselny Orient 
  • ART POLIGRAFIA 
PARTNERZY:
Katalog stron

Katalog firm

Spis firm