wesela-sluby.rzeszow.pl - Miana nazwiska

"ZMIANA NAZWISKA PO ŚLUBIE"

 

Tradycja nakazuje, by po ślubie Panna Młoda, już jako żona przyjęła nazwisko męża. Coraz częściej jednak zdarza się, że Panna Młoda decyduje się zostać przy swoim nazwisku, lub łączy swoje nazwisko panieńskie z nazwiskiem męża. Możliwości jakie mają nowożeńcy w kwestii zmiany nazwiska:

Nazwisko Męża

Dla wielu kobiet przyjęcie nazwiska męża ma ogromne znaczenie. Symbolizuje połączenie się obu rodzin i wspólne bycie obojga małżonków. Przyjęcie nazwiska jest też ważne dla męża. Dla niego jest to znak swoistego „nabycia praw” do żony. Kobiety, które późno wychodzą za mąż i zdążyły już zrobić karierę, mają publikację i są rozpoznawalne po własnym nazwisku, niechętne będą jego zmianie na nazwisko męża. W pewnym stopniu, decydując się na nowe nazwisko, zaprzepaszczają dotychczasowe osiągnięcia i muszą dalszą część kariery budować częściowo od początku. Warto pamiętać o tym, że biznesowi partnerzy nie zawsze będą wiedzieć o ślubie i zmianie nazwiska.


Nazwisko dwuczłonowe

Takie rozwiązanie jest dobrym kompromisem, pomiędzy potrzebą zachowania autonomii a potrzebą przynależności do męża. Niestety są sytuacje, w których przyjęcie nazwiska dwuczłonowego jest nie tyle niemożliwe, co kłopotliwe. Jest tak w sytuacji, gdy oba nazwiska, zarówno małżonki jak i małżonka są długie.


Nazwisko Żony

Choć niezmiernie rzadko, to jednak zdarza się, że to mąż przyjmuje nazwisko żony. Najczęściej dzieje się tak w sytuacji, kiedy nazwisko męża jest nieatrakcyjne bądź wręcz śmieszne. W naszym społeczeństwie jest to nadal rzadko spotykany wyjątek, dlatego może być niekorzystnie odbierany przez otoczenie.

 

 

Zobacz również:

 
  • Zespol Weselny Siesta 
  • Zespół na wesele DUO 
  • Zespół muzyczny Haliśka B 
  • Zabytkowe auta do ślubu 
  • zaproszenia ślubne wycinanki 
  • VIPLimo.pl - samochody 
PARTNERZY:
Katalog stron

Katalog firm

Spis firm